Optiuni
Numele tau:* Orasul/Locatia:* Email-ul tau:* URL site personal: Comentariu:* trimite comentariul
Numele tau:* Email-ul tau:* Numele prietenului:* Email-ul prietenului:* Adauga mesajul tau: trimite comentariul

"Sageata", hattrick si portar 15 minute in Dinamo-Gloria scor 5-0

Dinamo a invins, marti, formatia Gloria Bistrita, scor 5-0, intr-un meci in care Marius Niculae a reusit cel de-al doilea hattrick al sau din acest sezon, iar in ultimele 15 minute a evoluat in poarta, dupa accidentarea lui Lobont.

Marius Niculae a inscris trei goluri in meciul castigat de Dinamo pe teren propriu in fata echipei antrenate de Ioan Ovidiu Sabau, pentru ca in ultimul sfert de ora al meciului sa evolueze pe post de portar, dupa ce Lobont a iesit de pe teren accidentat, iar Rednic a epuizat toate schimbarile, relateaza Newsin.

Miranda si Danciulescu au completat lista marcatorilor,in ultimele 5 minute de joc.

In minutul 78, Bogdan Lobont a iesit sa intercepteze o centrare, dar la aterizare s-a accidentat la piciorul drept, dupa care nu a mai putut continua meciul. Locul sau in poarta a fost luat de Marius Niculae, deoarece Mircea Rednic efectuase toate cele trei schimbari permise de regulament.

Dinamo a bifat contra Gloriei Bistrita cea de-a 16-a victorie din actuala stagiune de campionat si a acumulat astfel 52 de puncte, fapt care face ca gruparea din Stefan cel Mare sa se mentina pe primul loc indiferent de celelalte rezultate ale etapei. In partida tur, Dinamo s-a impus in fata Gloriei Bistrita la limita, scor 2-1.

Infrangerea contra lui Dinamo este cea de-a 13-a pe care Gloria Bistrita a inregistrat-o in editia 2008-2009 a Ligii I. In urma acestui insucces, gruparea ardeleana a ramas cu 29 de puncte in clasament si poate cobori o pozitie, pana pe locul 12, in cazul in care Politehnica Iasi va invinge FC Timisoara.